Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kroužek mladých hasičů v roce 2010

26. 4. 2010

Leden

V lednu připravujeme papírové řetězy a šašky na maškarní bál. Další schůzku sportujeme. Soutěží mezi sebou Bílý Tygři proti Kondorům.

Únor

První únorovou schůzku vyrábíme svíčky z včelího vosku a zdobíme je. Dne 20.2. jezdíme na bobu a sněžném kluzáku nad tunelem. Na konci měsíce opět soutěžíme.

Březen

Malujeme obrázky do soutěže Požární ochrana očima dětí. Další schůzku opět vyrábíme řetězy na maškarní bál. Dne 20.3. jedeme na návštěvu svých profesionálních kolegů na HZS Libereckého kraje. Prohlédli jsme si techniku svých profesionálních kolegů. 

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.net/20.3.2010_-_navsteva_HZS_Libereckeho_kraje

Duben

Výroba velikonoční ozdoby a to věnce z proutí, který je ozdoben vajíčky, dřevěnými kytičkami a mašlí. Druhou schůzku trénujeme na sucho požární útok. Další trénink je už v Sedlejovicích kam jedeme na Sedlejovický Sranda mač.

Na Sedlejovický Sranda mač odjely dvě družstva. Družstvo 1 ve složení: strojník: Ondřej Slavík, koš: Magda Košková, savice: Robin Falkenberg, Jaromír Vytina, Matěj Bradáč, hadice "B": Karolína Fesan,rozdělovač: Anna Rozkovcová, proudaři: Josef Jenšovský a Veronika Svátková. Proudnici nesla Tereza Dvořáková. Bohužel se družstvu nepodařilo rychle zapojit savice a málo zapojená hadice B měly za následek zdržení. Výsledný čas 132s družstvu stačilo na 3.místo. Družstvo 2 soutěžilo ve složení: strojník: Patricie Hauftová, koš: Patricie Hozáková, savice: Robin Falkenberg, Jaromír Vytina, Matěj Bradáč, hadice "B": Jana Burdová, rozdělovač: Anna Rozkovcová, proudaři: Vojtěch Rozkovec, Josef Jenšovský. Proudnice nesl Jiří Janků a David Bursa. Družstvo dosáhlo čas 50s a obsadilo 2. místo. Zvítězilo družstvo SDH Vlčetín. Čas 30s.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.net/24.4.2010_-_Sedlejovicky_Sranda_mac                      

Na konci dubna si daly na návsi dostaveníčko všechny čarodějnice. Svá košťata nastartovaly v 17.00 hodin a letěly nad oborou směrem k říčce Mohelce. Tam na ně čekalo opékání vuřtů a vatra.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.net/30.4.2010_-_carodejnice

Květen

V květnu nás čekala jen jedna soutěž a to jarní kolo hry Plamen ve Všelibicích. Více informací se dozvíte v záložce Plamen.

Červen

Tradičně v červnu pořádáme Sportovní den pro děti a rodiče. Letos to byl již 6. ročník. Na všechny účastníky čekalo slunečné počasí, dobré občerstvení a na soutěžící odměny za jejich sportovní výkony. Kroužek mladých hasičů předvedl dva požární útoky. Z HZS Libereckého kraje přijel výsuvný žebřík z kterého byl krásný rozhled na obec a okolí.

Fotografie:    http://sdhradimovice.rajce.net/Sportovni_den_5.6.2010            

V sobotu 12.6. jedeme do Radostína, abychom v malebném údolí říčky Mohelky předvedli co nejlepší požární útok. Postavili jsme "Klabzubovu jedenáctku" a ukázali, že už i nejmladší radimovičtí hasiči umí udělat požární útok na zlatou medaili. V kategorii starší jsme nenašli přemožitele. Časem 41 s jsme za sebou nechali družstva z Odolenovic a Všelibic. Děti i trenérky měly ohromnou radost z nejlepšího výkonu letošního roku.

Účastníci soutěže: Vojtěch Rozkovec, Patricie Hozáková, Robin Falkenberg, Šimon Svátek, Anna Rozkovcová, Tereza Roslerová, Jana Burdová, Ondřej Slavík, Magdalena Košková, Matěj Bradáč, Jaromír Vytina.

Fotografie:

http://sdhradimovice.rajce.net/12.6.2010_-_Radostinsky_mac_open

Další sobotu 19.6. jsme odjeli do obce Bílá, kde se konala okrsková soutěž při příležitosti konání 120. výročí založení místního sboru. Náš sbor reprezentovaly děti a to v kategorii mladší: Patricie Hauftová, Tereza Roslerová, Marie Lesáková, Anna Rozkovcová, Vojtěch Rozkovec, Šimon Svátek a Patricie Hozáková. Družstvo obsadilo celkové druhé místo s dosaženým časem 23,59s. První byl Vlčetín s časem 21,19s. Družstvo starší běželo ve složení: Jaromír Vytina, Matěj Bradáč, Ondřej Slavík, Magdaléna Košková, Josef Jenšovský, Filip Hájek a Patricie Hozáková. Družstvo obsadilo 4. místo s časem 28,31s, první bylo družstvo z Petrašovic s časem 23,13s.

Soutěž v Bílé byla poslední před prázdninami. Další nás čeká až o Sychrovském poháru, který se koná 29.8.2010.

Fotografie:

http://sdhradimovice.rajce.net/19.6.2010_-_okrskova_soutez_na_Bile