Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kroužek mladých hasičů v roce 2009

5. 12. 2009

Kroužek mladých hasičů v roce 2009

Kroužek mladých hasičů zahájil činnost 13.2.2009. Impulzem pro vedoucí Dagmar Šrytrovou, Lenku Svátkovou a Marcelu Bradáčovou byla výroční valná hromada SDH Radimovice, kde zazněla výzva, aby se pokračovalo v práci s mládeží.

Únor

Postupně si na sebe zvykáme. Na kroužek chodí 10 dětí. Začínáme se učit topografické značky.

Březen

Celý měsíc věnujeme přípravě na závod požárnické všestrannosti, který se z podzimu přeložil na jaro. Trénujeme azimut, značky, uzle, zdravovědu. Do kroužku už chodí 13 dětí.

Duben

Závod požárnické všestrannosti je 5. dubna ve Vlčetíně. Družstvo mladších reprezentují: Filip Iker, Anna Rozkovcová, Vojtěch Rozkovec, Magda Košková, Patricie Hauftová. Celkové umístění: 5. místo z 12 družstev. Družstvo starších reprezentují: Vít Jenšovský, Josef Jenšovský, Jaromír Vytina, Marek Vondrák, Barbora Srnová. Celkové umístění: 6. místo z 9 družstev.

 http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/ZPV_Vlcetin_2009/                                                                                                                           

 Na další dubnové schůzce tvoří velikonoční ozdoby z papíru a malujeme vajíčka.

Konec měsíce věnujeme tréninku na Sedlejovický Srandamač, který se koná jak jinak než v Sedlejovicích a to 25.4.

Na soutěži děti obsadily druhé místo. Čas 50s. První byli kolegové z Vlčetína.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/Sedlejovicky_Srandamac_2009/

Květen

V květnu se připravujeme na štafetu dvojic, štafetu 4x 60m a požární útok. Vše se odehraje 16. května ve Svijanech. Kategorie mladší: Anna a Vojtěch Rozkovcovi, Magda Košková, Veronika Svátková, Filip Iker, Tereza Roslerová, Karolína Fesan, Ondřej Slavík. Kategorie starší: Vít a Josef Jenšovský, Matěj Bradáč, Patricie Hozáková, Jaromír Vytina, Martin Novotný.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/16.5.2009_-_Svijany_Plamen/

Na konci měsíce začínáme vyrábět výrobky z keramiky.

Červen

Začátek měsíce věnujeme výrobě výrobků z keramické hlíny. Děti jich vytvoří 70 ks, které se prodávají na Sportovním dni pro děti a rodiče a na Sychrovském poháru.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/27.5.2009_-_vyroba_vyrobku_z_keramicke_hliny/

Na soutěži v Radostíně soutěží dvě družstva a to v kategorii mladší. První obsadí 2. místo, čas 64s. Druhé 4. místo, čas 79s. Soutěže se zúčastnilo i družstvo mužů.

 http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/13.6.2009_-_Radostin_2009/

Konec června i školního roku patří výletu do ZOO v Liberci.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/28.6.2009_-_vylet_do_ZOO_v_Liberci/

Přes prázdniny jsme odpočívali a těšili se na září, až zase začneme.

Září

Hasičský i ten škoní rok začíná v září a my ho uvítali opékáním vuřtů u víceúčeulové budovy - hasičské zbrojnice.

Říjen

Začátkem října jsme navštívili výstavu LIBEREČTÍ HASIČI, která byla nainstalována v radničním sklípku liberecké radnice. Ke zhlédnutí byla historická technika, informace o sborech dobrovolných hasičů, kteří působí na území města nebo historické fotografie. Návštěva Liberce pokračovala v IQ Parku, kde si každý mohl vyzkoušet fyzikální zákony v praxi.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/3.10.2009_-_Vystava_a_IQ_Park/

Zbytek měsíce jsme trénovali disciplíny na závod požárnické všestrannosti.

Listopad

Den "D" je 7.11., kdy odjíždíme vozidlem FORD do Českého Dubu, abychom se pokusili získat co nejlepší umístění v silné konkurenci ostatních družstev.

Vedoucí vyslali na trať družstvo mladší Radimovice A ve složení: Anna a Vojtěch Rozkovcovi, Patricie Hauftová, Veronika Svátková, Karolína Fesan. Celkově se družstvo umístilo na 5. místě. Družstvo mladší Radimovice B: Ondřej Slavík, Matěj Bradáč, Jana Burdová, Tereza Roslerová a mimo závod soutěžil Jakub Rojar a Šimon Svátek. Družstvo se umístilo na 11. místě. V kategorii starší bylo vyběhlo na trať pouze jedno družstvo a to Vít a Josef Jenšovský a Patricie Hozáková. Tato trojice se umístila na pěkném 9. místě.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/7.11.2009_-_ZPV_Cesky_Dub/

Konec měsíce jsme se věnovali výrobě vánočních výrobků z keramické hlíny a výrobě vánočních svícnů, které jsme úspěšně prodali při rozsvícení vánočního stromu dne 29.11.2009 na návsi v Radimovicích.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/13.11.2009/

 

Prosinec

V prosinci jsme navlékali korálky z nichž jsme vytvořili naušnice, náhrdelníky a další drobnosti. Poslední schůzka v tomto roce se konala 18.12. na ní děti dostali balíčky s překvapením a žluté kšiltovky s nápisem SDH Radimovice.

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/vanocni_besidka_2009.jpg/