Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kroužek mladých hasičů 2014

24. 8. 2015

Únor

Ve dnech 26.2. - 2.3. 2014 jsme se opět po roce vydali do Krkonoš. Ovšem Krakonoš asi už vysypal všechen sníh, který měl připraven na zimu a tak na nás zbyl na sjezdovkách už jen ten umělý.

Přesto jsme si Expedici Lom užili a děti z kroužku mladých hasičů se zdokonalily na lyžích. Snad jim zimní příprava pomůže v jarním kole hry Plamen.

O tradiční večerní soutěže se starala osvědčená dvojice Lenka s Marcelou. Kuchařky se v kuchyni střídaly, hlady jsme tedy rozhodně netrpěli.

Bohužel kapacita chalupy je omezená a zájemců rok od roku přibývá, takže příští rok zkusíme Jizerské hory.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/26.2.-2.3.2014_-_Exedice_Lom/

Duben

V sobotu 26. dubna jsme jeli do Sedlejovic, abychom se zúčastnili 19. ročníku Sedlejovického Srandamače. Mladší děti si odvezly pohár za první místo, starší po chybě na hadici "B" skončily na třetím místě. I družstvo mužů obsadilo třetí místo v celkovém hodnocení.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/26.4.2014_-_Sedlejovicky_Srandamac/

Duben také patřil intenzivní přípravě na soutěž CTIF. V sobotu 3. května ukazoval teploměr + 2 stupně a my jsme museli vytáhli ze skříně zimní bundy, čepice, teplé rukavice a vyjeli směr Frýdlant. Čekal nás štafetový běh CTIF 400 metrů s překážkami a útok CTIF. V každé disciplíně jsou dva pokusy a nám se pokaždé podařil ten druhý lépe. Po štafetách jsme byli na 6. místě, v útokách CTIF jsme se umístili na 5. místě. Po sečtení obou disciplín jsme z Frýdlantu odjížděli s bramborovou medailí. Domů jsme odjížděli celí zmrzlí, ale v našich myslích nás hřálo, neboť máme dobrou výchozí pozici na jarní kolo hry Plamen, které se koná 17. května.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/3.5.2014_-_CTIF_Frydlant/

Květen

A jak to dopadlo v sobotu 17. května v Příšovicích? Jednoho společného jmenovatele měla soutěž ve Frýdlantě i v Příšovicích a to počasí. I když začalo pršet až při požárním útoku, sluníčko celý den nevylezlo a tak opět na řadu přišli zimní doplňky. Děti, ale byly natolik na soutěž natěšené, že jim zima a trochu vody vůbec nevadilo. Nejprve začala kategorie starší, kde jsme byly našimi chybami diskvalifikovaní na disciplíně štafeta 4x60 m, ale možná o to víc se starší snažili na štafetě dvojic a pak skvělým časem v požárním útoku (26,75s) obsadili v celkovém hodnocení 1. místo. Tímto výsledkem si Jenny Falkenbergová, Anna Rozkovcová, Nela Karatsiolisová, Kateřina Kamenská, Kristýna Světlíková, Veronika Svátková, Patricie Hauftová, Marie Lesáková a Cyril Žerava zajistili postup na o k r e s n í  k o l o, které se koná ve Frýdlantu. I kategorie mladších měla od začátku dobře našlápnuto. Skvělé výkony Vojty Rozkovce, Dominika Šrytra, Terezy Dvořákové, Robina Falkenberga, Fandy Žeravy, Matěje Bradáče, Šimona Svátka, Kuby Rojara, Přemka Marka a Terezy Röslerové přinesly celkové 2. místo na obvodovém kole jarního kola hry Plamen. I družstvo mladších jede v sobotu 24. května do Frýdlantu zabojovat na okresní kolo.

Fotografie: http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/17.5.2014_-_Prisovice_obvodove_kolo_hry_Plamen/

Ambice byly veliké, ale výsledek trochu horší. Družstvo mladších se na okresním kole 24.5. ve Frýdlantu umístilo na 3. místě v požárním útoku, na 6. místě ve štafetě 4x60 m a na 6.místě ve štafetě dvojic. Celkové umístění = 6. místo.

Družstvo starších se v celkovém hodnocení umístilo jen o jednu příčku výše. Výsledky jednotlivých disciplín: požární útok 5. místo, štafeta 4x 60 m = 5. místo (51,37 s), štafeta dvojic = 4. místo.

Červen

Do Jablonce nad Nisou odjel s dorostenkami trenéři Robert Marek a Vendulka Rozkovcová. Radimovické dorostenky doplnila Anička Fidlerová z Pěnčína. Dorostenky Anna Rozkovcová, Jenny Falkenbergová, Anna Reichlová, Patricie Hauftová, Nela Karatsiolisová, Kristýna Světlíková, Magda Košková a Kateřina Kamenská sbíraly první zkušenosti na velkém závodě.

Štafeta 4x100m = 78,74 s a 83,96 s = 4. místo

testy = 0 trestných bodů = 1. místo

běh na 100 m překážek = 112,15 s = 2. místo

požární útok = 44,75 s = 4. místo

Celkové umístění družstev na krajském kole dorostu dne 15.6.2014

1. místo Bozkov            součet 4 body

2. místo Krásný Les      součet 9 bodů

3. místo Jilemnice        součet 10 bodů

4. místo Radimovice     součet 11 bodů

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/15.6.2014-_Jablonec_n.N._-_krajske_kolo_dorostu/

 

S O U T Ě Ž N Í   S E Z O N A  2014 - 2015

Do nové soutěžní sezony nastupuje celkem 30 dětí. Trenéři: Marcela Bradáčová, Lenka Svátková, Dagmar Šrytrová, Robert Marek. Technická pomoc Aleš Šrytr.

Září, říjen

V září začínáme trénovat na podzimní závod požárnické všestrannosti. Dorostenky 27. září odjeli do Ploukonic na soutěž v požárním útoku, kde se umístily na celkovém 6. místě.

V říjnu pokračuje příprava na ZPV

Listopad

V listopadu se trénink přesunul do tělocvičny v Radostíně. Závod požárnické všestrannosti se letos koná v Paceřicích dne 8.11.2014.

Starší "A" se umístily na 4. místě z celkových 15 hlídek. Nasbírali jsme  13 trestných bodů (požární ochrana, tesařský uzel nám nešel, střelba vzduchovkou). Družstvo soutěžilo ve složení: Anna Rozkovcová, Jenny Falkenbergová, Kateřina Kamenská, Vojtěch Rozkovec, Cyril Žerava.

Starší "B" se umístily na 11. místě. Nasbírali jsme celkem 17 trestných bodů (šplh po laně, azimut, střelba vzduchovkou). Družstvo soutěžilo ve složení Tereza Roslerová, Veronika Svátková, Marie Lesáková, Kristýna Světlíková, Nela Karatsiolisová.

Mladší I "A" se umístily na celkovém 1. místě z 21 hlídek. Družstvo běželo ve složení Hugo Hoetzel, Matěj Bradáč, Tereza Dvořáková, František Žerava, Přemysl Marek.

Mladší I "B" se umístily na celkovém 5. místě. Trestné body byly za šplh po laně, uzle. Složení: Šimon Svátek, Jakub Rojar, Lucie Marková, Jiří Hoetzel, David Bursa.

Mladší II se umístily na celkovém 16.místě. Složení: Vít Rojar, Adéla Bradáčová, Dominik Šrytr, Jan Šrytr, Anna Roslerová.

Adam Bursa běžel za SDH Svijany a umístil se na 11. místě.

O den později se konal ve Stráži nad Nisou závod požárnické všestrannosti pro dorostenky. Dívkám se dařilo a přivezly si zlato.

Do konce listopadu ještě stihneme páteční tréninky v Radostíně, výrobu svícnů, které prodáváme u rozsvícení vánočního stromu na návsi.

Dne 29.11.2014 se v hospodě U Šulců koná od 15.00 hodin valná hromada SDH Radimovice, nejdříve pro děti a od 17.00 hodin pro dospělé. Dětem promítáme fotografie ze soutěží a k občerstvení dostanou zmrzlinový pohár, colu, šampaňské a marcipánového soptíka). Dospělí se zúčastní  VH v počtu 32 osob. K občerstvení je guláš, zákusky.