Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expedice 2010

15. 2. 2010

 Pátý ročník expedice, která se konala tradičně U Myšáka v Horní Světlé v Lužických horách, se nesla ve znamení olympijských her. Nejen těch, které se konaly v kanadském Vancouvru, ale především těch našich "myšákovských".

Ve čtvrtek 11. února se nám podařilo sbalit nejen děti, lyže, ale i nezbytný proviant a tak mohl začít prodloužený víkend na který se těšili nejen děti, ale i rodiče. Osvědčená dvojice Marcela Bradáčová a Lenka Svátková připravila pro nás ostatní soutěže, které jsme postupně plnili v nadcházejících večerech.

První večer jsme byli rozlosováni do družstev a hned začali plnit první disciplínu, která dala některým soutěžícím pořádně zabrat. Podle návodu, který nešel běžným okem přečíst, jsme museli z papíru složit slepici. Po prvním dni tento úkol jako první zvládlo družstvo zelených ve složení Matěj Bradáč - kapitán, Petr Bradáč, Jana Peldová, Pavlína Žalská a Dagmar Šrytrová. Večerka ve 22 hodin, tak ta byla jen pro nemluvňata. Ostatní školáci i mládež si ji posunula dle vlastní potřeby.

V pátek dopoledne všichni nadšenci lyžování vyrazili na místní sjezdové tratě. Tento čas využila známá kuchařská dvojice Luděk Rozkovec a Dagmar Šrytrová na přípravu tradičního guláše a zeleninové polévky. Po nakrmení hladových krků, které se úderem dvanácté pustili do oběda, následovala pro několik málo dětí a vyvolených rodičů polední siesta. Po nezbytném odpočinku a načerpání sil na odpoledne opět všichni vyrazili na sjezdovku nebo na kopec před chatu, aby vyzkoušeli sněžné kluzáky. Původní záměr výrobců těchto nafukovacích kruhů jistě byl se svést a vytlačit kruh opět do kopce a zase se svét dolů. Ovšem jeden z nejmladších účastníků expedice Dominik Šrytr to pojal jako bezvadnou možnost se nechat svést z kopce, vyvést se od ostatních dětí do kopce a to provádět až do úplného usnutí.  Na večeři přijeli včas i naši manželé a tatínkové v jedné osobě. Měli totiž hrozně důležitý úkol, dle sdělení svého tiskového mluvčího, a to zajistit hospodu pro naši expedici na zítřejší den, kdy se koná tradiční maškarní. Večer jsme si dali špagety s masovou směsí a sýrem. Po syté večeři následovalo opět soutěžní klání mezi družstvem modrých (Aleš Rosler, Luděk Rozkovec, Karolína Hásková a Terezka Roslerová), červených (Láďa Dvořák, Jirka Žalský, Helena Roslerová, Anna Rozkovcová a Terezka Dvořáková), žlutých (Petr Svátek, Petr Švec, Vendula Rozkovcová, Veronika Svátková a Šimon Svátek), zelených (viz. výše) a černých (Aleš Šrytr, Vojta Rozkovec, Marcela Bradáčová, Lukáš Holeček a Dominik Šrytr). Na programu byla pantonima a skákání přes švihadlo, přičemž zástupce každého družstva skákal v ploutvích a šnorchem. Děti místo šnorchlu v potápěčských brýlích. Viděli jsme skutečně nevídané sportovní výkony. Po velmi pěkných přeskokách Jirky Žalského z družstva červených, nastoupil Lukáš Holeček, který Jirku překonal o osm skoků tj. na celkových 70 skoků přes švihadlo.

Po nezbytné sobotní snídani se členové expedice vydali zdolat místní svahy či vyzkoušet místní komunikaci před chalupou, která se stala výbornou bobařsko - kruhovou dráhou. K obědu jsme si dali přírodní kuřecí řízek s bramborem a oblohou, po kterém se většina dětí a rodičů odvalila na postele, kde  dodrželi polední klid v poloze ležícího střelce. Po 15. hodině vypukl tradiční maškarní rej, který přes sjezdovku či autem dorazil do místní hospůdky, kde jsme se stali středem pozornosti hostů. Po doplnění tekutin a nabrání sil na závěrečný večer jsme se vrátili na chalupu na večeři. A protože nám zbylo od každého něco, tak byla na výběr polévka, špagety, guláš, kuřecí maso nebo krupicová kaše. Poslední večer jsme opět soutěžili, tentokrát šlo už opravdu do tuhého. Kdo se stane absolutním vítězem letošní expedice? Ale ještě než nastalo vyhlášení, tak zástupci jednotlivých družstev soutěžili v oblíbené hře "Zmrzlík". Přestože se z Láďi stal Adam, družstvo modrých zásluhou Karolíny tuto disciplínu vyhrálo.

A jaké jsou celkové výsledky expedice?

1. místo - ČERNÍ

2. místo - ZELENÍ

3. místo - ČERVENÍ

4. místo - MODŘÍ

5. místo - ŽLUTÍ

Na všechny soutěžní týmy čekala lahev rychlých špuntů, diplom a nezapomenutelné zážitky.

Příští rok AHOJJJJJJJ  !!!!!!!!!

Fotografie z expedice:

http://sdhradimovice.rajce.idnes.cz/